Podróż do Holandii. Jak się przygotować?

Od lat Polacy chętnie wyjeżdżają do Holandii na wakacje lub w celach zarobkowych. Na blogu specjaliści naszej firmy organizującej przewozy busami podpowiadają, jak przygotować się do takiej podróży – sprawdź!

 

Spis treści

 

Z chwilą wejścia naszego kraju do UE, Polacy zaczęli dużo chętniej podróżować do państw zachodniej Europy. Popularnym kierunkiem wyjazdów z Polski stało się m.in. Księstwo Niderlandów. To idealne miejsce na spędzenie urlopu, gdyż można tam szybko i tanio dojechać m.in. busem, korzystając z usług firm zajmujących się przewozem osób. Jednocześnie to coraz częstszy cel podróży ludzi szukających zatrudnienia za granicą. Jeśli Ty także planujesz wybrać się do tego kraju, mamy dla Ciebie kilka związanych z tym wskazówek. Skorzystaj z porad specjalistów naszego przedsiębiorstwa Reest, organizującego drogowe przejazdy do Holandii i sprawdź, jak przygotować się do takiego wyjazdu.

Zaplanuj podróż odpowiednio wcześniej

Niezależnie od tego, czy chcesz wyjechać do tego kraju w celach turystycznych, czy zarobkowych, powinieneś zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem. Najpopularniejszym środkiem transportu na kierunku Polska-Holandia są busy, w których miejsce warto rezerwować odpowiednio wcześnie. Firmy realizujące drogowy przewóz osób zwykle oferują atrakcyjne zniżki klientom kupującym bilety na odległe terminy. Możesz na to liczyć, decydując się na skorzystanie z usług Reest – już teraz poznaj nasz atrakcyjny cennik przejazdów do Księstwa Niderlandów!

Planowanie podróży z dużym wyprzedzeniem jest godne polecenia nie tylko z powodów ekonomicznych. Jeśli jedziesz do tego kraju w poszukiwaniu pracy, będziesz mieć więcej czasu na skompletowanie niezbędnych dokumentów. Oprócz tego bez pośpiechu i stresu poszukasz sobie zakwaterowania w Holandii możliwie najbliżej miejsca, w którym chcesz podjąć zatrudnienie.

Co zabrać ze sobą?

Zanim w ogóle zabierzesz się za pakowanie walizek, przygotuj listę rzeczy, które należy zabrać w podróż z Polski do Holandii. W kraju tym obowiązkowo powinieneś mieć przy sobie:

 • telefon komórkowy bez blokady operatora (SIM-lock), do którego w razie potrzeby włożysz kartę kupioną już na miejscu,
 • dowód osobisty lub ewentualnie paszport (jest nieobowiązkowy, gdyż Księstwo Niderlandów należy do UE) – zwróć uwagę na ważność dokumentów, która musi przekraczać 90 dni,
 • trochę gotówki (obowiązująca tam waluta to euro) na wszelki wypadek,
 • kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczeń Zdrowotnych),
 • podręczną listę kontaktów do najważniejszych instytucji działających na terenie tego państwa, w tym polskiej ambasady.

Tak przygotowany możesz spokojnie zarezerwować sobie przejazd do Holandii w firmie zajmującej się przewozem osób busami.

Potrzebne dokumenty dla osób podejmujących pracę w Holandii

Lista dokumentów będzie nieco dłuższa, jeśli planujesz przejazd do tego kraju w celach zarobkowych. Specjaliści z naszej firmy organizującej przewozy osób busami z Polski do Holandii, radzą w takim przypadku zabrać ze sobą:

 • aktualną książeczkę szczepień,
 • akt urodzenia,
 • zaświadczenie o niekaralności,
 • potwierdzenia posiadanych kwalifikacji zawodowych,
 • dokumenty aplikacyjne dla pracodawców przetłumaczone na język niderlandzki (ewentualnie angielski).

Transport i zakwaterowanie

Planując podróż do obcego, znacząco oddalonego od Polski kraju, unikaj wyjeżdżania „w ciemno”. Jeszcze będąc w domu, rozejrzyj się za miejscami noclegowymi i dokonaj rezerwacji. Z kolei w kwestii wyboru środka transportu, polecamy przejazdy busami. Nasza firma każdego dnia realizuje przewóz osób do Holandii – skontaktuj się z Reest!

Przewóz osób busem do Holandii

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na przejazd busem z Polski do Holandii. To środek transportu:

 • bardzo wygodny – podróżujesz w komfortowych warunkach (m.in. klimatyzowana kabina i dostęp do sprzętu video),
 • szybki,
 • bezpieczny, jeśli korzystasz z usług profesjonalnych firm zajmujących się drogowymi przewozami osób,
 • relatywnie niedrogi szczególnie w porównaniu do kosztów lotu samolotem.

Busy Polska – Holandia: podróżuj z nami!

Jeśli podjąłeś decyzję o wyjeździe do Holandii, skontaktuj się z naszą firmą Reest. Jesteśmy specjalistami w zakresie organizacji szybkich, terminowych i bezpiecznych przejazdów busami z Polski do Holandii i w drugą stronę. Mamy wyłącznie pojazdy w doskonałym stanie technicznym, które zawsze prowadzą doświadczeni i uczynni kierowcy. Skorzystaj z naszych usług przewozu osób i ciesz się wygodną oraz niedrogą podróżą!

przewozy międzynarodowe Reest

 

Trasy z Polski do Holandii, Niemiec, i Belgii przemierzamy każdego dnia wożąc bezpiecznie ludzi bezpośrednio pod wskazany adres.


Kontakt

 

REEST - Busy do Holandii Niemiec i Belgii

Numery tel. POLSKA

+48 604 195 111
+48 502 853 110

 

Numery tel. HOLANDIA

+31 617 665 793
+31 619 958 683

 

Adres

ul.Rapackiego 20A/28 26-600 Radom

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


© 2023 Reest.pl 
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewozy międzynarodowe Polska Holandia Niemcy Belgia

Projekt i wykonanie WebArt IT

 

ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY

aldortax