Czeka cię długa podróż busem? Sprawdź, jak się przygotować!

Jeśli Ty lub Twoje dziecko wybieracie się w dłuższą podróż busem, powinieneś odpowiednio was do niej przygotować. Na blogu specjaliści naszej firmy Reest podpowiadają, o czym należy pamiętać i jak umilić sobie czas w drodze. Sprawdź!

 Spis treści

W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania usługami przewoźników drogowych realizujących transporty osób z Polski na zachód Europy. Chodzi tutaj o przejazdy busami, których duża popularność wynika m.in. z wysokiego komfortu i relatywnie niskich kosztów podróży. Przewozy takie często organizowane są na długich trasach, np. z Warszawy czy Łodzi do różnych miast w Niemczech, Holandii lub Belgii. Jeśli Ty także planujesz taką wycieczkę, w artykule specjaliści naszej firmy Reest podpowiadają, jak się do niej przygotować.

Podróżowanie busem bez przeszkód

Szykując się do wyjazdu za granicę, zapewne większość swojej uwagi poświęcasz kwestiom pakowania. Jednak musisz pamiętać również o swoim komforcie i bezpieczeństwie w trakcie podróży. Będzie to szczególnie ważne w przypadku dłuższych tras, a więc gdy np. chcesz busem dostać się do Niemiec z Warszawy czy do Holandii z Łodzi.

Jak radzą specjaliści naszej firmy Reest, aby takie podróżowanie odbywało się bez przeszkód, warto wcześniej:

  • poświęcić trochę czasu na wybór dobrego przewoźnika,
  • przygotować bagaż podręczny z prowiantem i dodatkowym ubraniem,
  • skompletować niezbędne dokumenty i akcesoria.

Wybierz odpowiedniego przewoźnika

Skorzystanie z oferty odpowiedniego przewoźnika zapewni Ci wysokie poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu w trakcie podróży. Dobra firma przewozowa gwarantuje także terminowość realizacji usług. Jak w takim razie wybrać tę najlepszą?

Przede wszystkim zwróć uwagę na jej doświadczenie, w tym czas obecności na rynku. W miarę możliwości zapoznaj się także z opiniami na temat przewoźnika. Istotne jest również to, w jakim stanie są posiadane przez niego busy jeżdżące do Niemiec z Warszawy, do Holandii z Łodzi czy na innych kierunkach. Powinny być regularnie serwisowane, zadbane i możliwie najlepiej wyposażone.

Wszystkim tym może pochwalić się nasza firma, która od lat organizuje przewozy osób z Polski na zachód Europy i w drugą stronę. Już dziś skontaktuj się z Reest, aby poznać zakres usług oraz ich cennik!

Odpowiednie ubranie i prowiant

Gdy znajdziesz już dobrego przewoźnika, możesz zająć się przygotowaniami do wyjazdu. Powinieneś dobrze przemyśleć swój bagaż podręczny. Jest to szczególnie istotne, gdy planujesz dłuższą podróż busem. Zajmie to wiele godzin, w czasie których warunki pogodowe mogą się wielokrotnie zmieniać, a na postojach zawsze warto zaczerpnąć świeżego powietrza. Aby się na to przygotować, zabierz ze sobą:

  • lekką kurtkę przeciwdeszczową,
  • cieplejszą bluzę,
  • dodatkowe buty.

Oprócz tego pamiętaj, aby w bagażu podręcznym mieć odpowiedni prowiant, w tym przede wszystkim zapas czegoś do picia.

podroz z dzieckiem

Dzieci w podróży

Oczywiście tak samo powinieneś przygotować bagaż podręczny dla swoich dzieci, jeśli zabierasz je ze sobą, ale w ich przypadku warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Busy jadące np. z Łodzi do Holandii pokonują tę trasę w czasie około 10 godzin. Nieco krótsza, ale wciąż męcząca dla najmłodszych będzie podróż m.in. z Warszawy do Niemiec. Z tego powodu zapewnij pociechom rozrywkę, zabierając ze sobą np. smartfon bądź tablet, na którym można grać, słuchać muzyki, czy oglądać filmy lub bajki.

Co warto mieć przy sobie?

Naturalnie zadbaj także o to, abyś i Ty miał możliwość umilenia sobie czasu podróży – np. ulubiona książka czy czasopismo. Oprócz tego, jak informują specjaliści naszej firmy Reest, jest kilka takich rzeczy, które wręcz obowiązkowo należy spakować, szykując się do dalszej drogi busem.

Niezależnie od tego dokąd jedziesz, miej przy sobie:

  • ważny dowód osobisty,
  • potwierdzenie ubezpieczenia turystycznego i kartę EKUZ,
  • pieniądze (dobrze jest oprócz kart płatniczych zabrać trochę gotówki),
  • podstawowe artykuły higieniczne (np. nawilżane chusteczki, aby odświeżyć się w drodze)

Masz pytania związane z podróżą busem? Skontaktuj się z nami!

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią Ci przygotowanie się do podróży za granicę. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na temat przejazdów busami, skontaktuj się z naszą firmą Reest. Odpowiemy na wszystkie pytania, a do tego przedstawimy atrakcyjną ofertę przewozu osób wraz z cennikiem. Nasze pojazdy kursują do Niemiec, Holandii oraz Belgii z wielu miast w Polsce, w tym Łodzi i Warszawy – zapoznaj się z usługą!

przewozy międzynarodowe Reest

 

Trasy z Polski do Holandii, Niemiec, i Belgii przemierzamy każdego dnia wożąc bezpiecznie ludzi bezpośrednio pod wskazany adres.


Kontakt

 

REEST - Busy do Holandii Niemiec i Belgii

Numery tel. POLSKA

+48 604 195 111
+48 502 853 110

 

Numery tel. HOLANDIA

+31 617 665 793
+31 619 958 683

 

Adres

ul.Rapackiego 20A/28 26-600 Radom

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


© 2023 Reest.pl 
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewozy międzynarodowe Polska Holandia Niemcy Belgia

Projekt i wykonanie WebArt IT

 

ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY

aldortax