Jaki bagaż można zabrać w zagraniczną podróż busem? Sprawdź!

Jedziesz busem np. do Niemiec, Belgii czy Holandii? Dowiedz się, ile bagażu możesz ze sobą zabrać. Najważniejsze, związane z tym informacje przedstawiamy na blogu – sprawdź, jak się spakować!

Niezależnie od tego gdzie i w jakim celu wybierasz się w dalszą podróż, zapewne zabierasz ze sobą bagaż. O ile jadąc własnym autem, możesz włożyć do niego wszystko, tak korzystając z innych środków transportu, musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami w tym zakresie. Dotyczy to m.in. przejazdów busem za granicę, dlatego korzystając z tego rozwiązania, powinieneś dostosować się do zasad ustalonych przez przewoźnika. Z artykułu dowiesz się m.in. jaka jest maksymalna waga rzeczy, które możesz spakować do takiego pojazdu. Skorzystaj z podpowiedzi specjalistów naszej firmy Reest realizującej przewóz osób do Niemiec, Holandii oraz Belgi z Radomia, Warszawy i innych polskich miast!

Czy istnieją ograniczenia w przewozie bagażu busem?

Tak, istnieją limity w tym zakresie i wbrew pozorom nie wynikają one z „widzimisię” przewoźnika, a pewnych ograniczeń prawnych oraz technicznych. Firmy wysyłające busy do krajów zachodniej Europy, muszą przestrzegać przepisów związanych z maksymalnym obciążeniem pojazdów.

Łączna waga auta wraz z przewożonymi nim osobami oraz rzeczami musi mieścić się poniżej określonego pułapu. Przeciążenie samochodu nadwyręża jego układ zawieszenia, co pogarsza bezpieczeństwo jazdy. Jednocześnie przewoźnicy, często określają także maksymalne gabaryty bagażu. To z kolei wynika z ograniczeń przestrzeni ładunkowej pojazdów.

Jeśli chcesz zasięgnąć szczegółowych informacji na temat tych limitów, skontaktuj się z naszą firmą Reest! Organizujemy przewozy osób busami na trasach pomiędzy dużymi polskimi miastami, jak np. Warszawa czy Radom, a miejscowościami w Niemczech, Belgii oraz Holandii!

Jak duży i ciężki bagaż mogę zabrać do busa?

Pamiętaj, że każda firma transportowa ustala własne zasady w tym zakresie. Przeciętnie łączna maksymalna waga bagażu podręcznego (zabieranego do kabiny busa) wynosi kilka kilogramów. Z kolei w przypadku rzeczy umieszczanych w luku bagażowym, jest to średnio od 30 do około 50 kg.

Dla przykładu podamy warunki określone w regulaminie naszej firmy Reest, organizującej przewozy osób m.in. z Warszawy i Radomia do Holandii, Belgii oraz Niemiec. Wybierając się w podróż z nami, musisz pamiętać, że:

  • możesz zabrać do 2 sztuk bagażu podstawowego oraz jedną podręcznego,

  • maksymalna dopuszczalna waga wszystkich rzeczy umieszczanych w luku bagażowym to 40 kg,

  • do kabiny samochodu wolno wnosić torby, walizki oraz plecaki, które gabarytami są na tyle niewielkie, aby zmieściły się pod fotelem – wynika to z troski o komfort podróży wszystkich pasażerów.

bus bagaz

Czego nie można zabrać ze sobą w podróż busem?

Każdy przewoźnik kategorycznie zabrania przewożenia rzeczy niebezpiecznych. Dotyczy to m.in.:

  • broni palnej,

  • materiałów wybuchowych,

  • agresywnych związków chemicznych,

  • produktów brudzących lub ostro zakończonych – np. farby czy narzędzia do cięcia.

Jednocześnie w regulaminie świadczenia usługi przewozu osób busem, często zamieszczona jest lista rzeczy, które należy trzymać w bagażu podręcznym. Takie zalecenia ma także nasza firma realizująca transporty osobowe m.in. z Warszawy czy Radomia do Niemiec, Holandii oraz Belgii. Przy sobie trzeba mieć przede wszystkim elektronikę, pieniądze w gotówce, złoto oraz różne kosztowności. Pamiętaj, że jeśli takie przedmioty trafią do przestrzeni bagażowej i ulegną tam uszkodzeniu lub zostaną skradzione, przewoźnik nie ponosi za to odpowiedzialności.

Czy naliczane są opłaty za bagaż ekstra?

Przewiezienie nadbagażu zwykle jest możliwe, ale pod warunkiem, że w pojeździe jest na to jeszcze miejsce. Oczywiście chęć skorzystania z tego rozwiązania musisz zgłosić podczas rezerwacji busa. Co ważne, wiąże się to z dodatkową opłatą – w przypadku naszej firmy Reest, zajmującej się przewozem osób, każdy dodatkowy bagaż kosztuje 10 euro.

Przejazdy zagraniczne busami Reest

Kilkadziesiąt kilogramów bagażu to naprawdę dużo, nawet gdy wyjeżdżasz za granicę na dłuższy czas. Do tego pamiętaj, że podróżowanie busami jest wygodne oraz tanie i będzie tak na pewno, jeśli skorzystasz z usług naszej firmy Reest. Od lat realizujemy przewozy osób busami do Niemiec, Belgii oraz Holandii. Nasi kierowcy odbierają i przywożą pasażerów na terenie wielu miast Polski, w tym Warszawy oraz Radomia. Już teraz zapoznaj się z cennikiem biletów i dokonaj rezerwacji!

przewozy międzynarodowe Reest

 

Trasy z Polski do Holandii, Niemiec, i Belgii przemierzamy każdego dnia wożąc bezpiecznie ludzi bezpośrednio pod wskazany adres.


Kontakt

 

REEST - Busy do Holandii Niemiec i Belgii

Numery tel. POLSKA

+48 604 195 111
+48 502 853 110

 

Numery tel. HOLANDIA

+31 617 665 793
+31 619 958 683

 

Adres

ul.Rapackiego 20A/28 26-600 Radom

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


© 2023 Reest.pl 
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewozy międzynarodowe Polska Holandia Niemcy Belgia

Projekt i wykonanie WebArt IT

 

ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY

aldortax