Planujesz wakacyjną podróż po Europie? Wybierz przejazd busami

Wybierając się na wakacje do Belgii, Holandii lub Niemiec, powinieneś zastanowić się nad podróżą busem. Na blogu wyjaśniamy, dlaczego to dobre rozwiązanie i jak przygotować się do takiego wyjazdu – sprawdź!

Lato to okres, w jakim wielu Polaków planuje wyjazdy wakacyjne. Nierzadko są to wycieczki zagraniczne, do których przygotowania zawsze wiążą się z pewnym stresem. Sprawia to, że łatwo zapomnieć o rzeczach najważniejszych, dlatego w artykule podpowiadamy, co należy zabrać ze sobą na taki urlop. Oprócz tego doradzamy, jak podróżować np. z Warszawy czy Radomia do Niemiec, Holandii, Belgii i innych europejskich krajów. Samolotem, własnym samochodem, a może korzystając z usługi przewozu osób busem – sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze!

Jak przygotować się na podróż za granicę?

Jeśli planujesz podróżować po Europie innym środkiem transportu niż własny samochód, musisz sporo uwagi poświęcić kwestiom pakowania. Wszyscy przewoźnicy, w tym m.in. linie lotnicze czy firmy realizujące przewóz osób busami mają swoje regulaminy dotyczące bagażu. Spotkasz się z pewnymi ograniczeniami zarówno w zakresie jego wagi, jak i wielkości.

Kolejna ważna kwestia, to spakowanie niezbędnych dokumentów, z których niektóre będziesz musiał wcześniej wyrobić. Wyjeżdżając z Polski, powinieneś przygotować się na różne sytuacje, w tym m.in. problemy zdrowotne.

Na koniec zastanów się nad tym, jak chcesz umilić sobie podróż, jeśli korzystasz z usługi przewozu osób. Choć obecnie nawet busy kursujące np. z Radomia czy Warszawy do Holandii, Niemiec i innych krajów, pokonują trasy relatywnie szybko, tak kilka godzin spędzisz w pojeździe. Warto więc zorganizować sobie ten czas, planując jakąś rozrywkę lub zabierając rzeczy pozwalające wygodnie się przespać.

Wybierz wygodny i tani środek transportu

Jednak zanim zaczniesz szykować się do wyjazdu, musisz wybrać środek transportu. Możesz oczywiście jechać własnym samochodem, ale jest to ryzykowne i męczące – szczególnie gdy nie masz kierowcy zmiennika. Najlepszą alternatywą wydaje się lot samolotem, ale dziś jest to rozwiązanie bardzo kosztowne, a przy tym często niewygodne. Jeśli mieszkasz w małej miejscowości, musisz jakoś dojechać do większego miasta na lotnisko, np. do Warszawy czy Radomia. Tak samo będzie po przylocie na miejsce, gdzie z portu lotniczego do miejsca Twojego zamieszkania może być daleko. Co w takim razie zrobić?

W naszej ocenie obecnie najlepszym sposobem na podróżowanie po Europie jest korzystanie z usług przewozu osób busami. To rozwiązanie bezpieczne, a zarazem wygodne. Kierowcy odbierają pasażerów praktycznie z miejsca ich zamieszkania i dowożą pod wskazany adres np. na terenie Holandii czy Niemiec. Co ważne, transport taki będzie tani, o czym możesz przekonać się już teraz, sprawdzając cennik naszej firmy Reest.

Odpowiednio przygotuj bagaż i dokumenty

W kwestii pakowania się na podróż, tak jak już wspominaliśmy, sprawdź najpierw regulamin firmy, z której usług przewozu osób chcesz skorzystać. Jeśli rezerwujesz miejsce w naszym busie, wytyczne dotyczące bagażu znajdziesz na stronie reest.pl.

Z kolei szykując się do pakowania, przygotuj sobie listę dokumentów, które powinieneś mieć przy sobie. Najważniejsze z nich to:

  • dowód osobisty lub paszport,

  • karta EKUZ – jest potwierdzeniem tego, że opłacasz w Polsce składkę zdrowotną, co daje Ci prawo do korzystania z usług medycznych w całej Unii Europejskiej,

  • zaświadczenia o posiadaniu dodatkowych ubezpieczeń (np. turystycznego).

bus

Zaplanuj dobrze swój czas!

Gdy celem Twojego wyjazdu jest bardziej odległy kraj – np. Belgia czy Holandia – i jako środek transportu wybrałeś bus, zabierz ze sobą rzeczy, które umilą Ci podróż. Może to być np. ulubiona książka, krzyżówki czy przenośna konsola do gier. Przydać może się także niewielka poduszka i lekki kocyk, jeśli postanowisz się zdrzemnąć. Dobrym pomysłem jest również zabranie podstawowych kosmetyków do bagażu podręcznego – w razie potrzeby odświeżysz się podczas postoju.

Udana podróż z busami Reest!

Jeśli szykujesz się na wyjazd wakacyjny do Belgii, Holandii lub Niemiec, zaplanuj swoją podróż wygodnym i bezpiecznym busem. Skorzystaj z usługi przewozu osób realizowanej przez naszą firmę Reest. Mamy flotę nowoczesnych pojazdów i zatrudniamy wyłącznie doświadczonych kierowców. Odbieramy pasażerów z wielu miast w Polsce, w tym Warszawy, Radomia, Łodzi i Poznania – zapoznaj się z ofertą!

przewozy międzynarodowe Reest

 

Trasy z Polski do Holandii, Niemiec, i Belgii przemierzamy każdego dnia wożąc bezpiecznie ludzi bezpośrednio pod wskazany adres.


Kontakt

 

REEST - Busy do Holandii Niemiec i Belgii

Numery tel. POLSKA

+48 604 195 111
+48 502 853 110

 

Numery tel. HOLANDIA

+31 617 665 793
+31 619 958 683

 

Adres

ul.Rapackiego 20A/28 26-600 Radom

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


© 2023 Reest.pl 
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewozy międzynarodowe Polska Holandia Niemcy Belgia

Projekt i wykonanie WebArt IT

 

ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY

aldortax