Wyjazd do Niemiec? Podróżuj busem!

Planujesz podróż do Niemiec i zastanawiasz się nad wyborem środka transportu? Postaw na przewozy osób busami! Na blogu wyjaśniamy, dlaczego warto tak podróżować i jak przygotować się do wyjazdu – sprawdź!

 

 

Spis treści

 

Wysokie zarobki w RFN oraz bliskość tego kraju sprawiają, że od lat jest popularnym kierunkiem wyjazdów Polaków. Oczywiście wiele osób podróżuje tam nie tylko w celach zarobkowych, ale także turystycznych. Jednak niezależnie od powodu wyjazdu każdy szuka bezpiecznego, wygodnego i jednocześnie taniego środka transportu. Możliwości jest wiele, ale w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się busy, którymi organizowane są m.in. przewozy do Niemiec z Łodzi, Warszawy czy Radomia. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie i o czym pamiętać przed podróżą – skorzystaj z porad specjalistów naszej firmy Reest!

Co warto wiedzieć przed podróżą busem do Niemiec?

Każda dalsza podróż wiąże się z dużym stresem. Z tego powodu warto dobrze się do niej przygotować oraz wybrać możliwie najbezpieczniejszy środek transportu. Odpowiednie naszykowanie się jest wyjątkowo istotne w przypadku wyjazdu poza teren Polski. Dotyczy to szczególnie dokumentów, dlatego w dalszej części podpowiadamy, jakie ze sobą zabrać, planując wyjazd do RFN.

Z kolei pod kątem sposobu podróżowania, wybór busa to rozwiązanie wyjątkowo godne polecenia. Wbrew pozorom jest relatywnie tani i szybki. Jednocześnie korzystając z usług firm realizujących przewóz osób do Niemiec z Radomia, Łodzi, Warszawy czy innego miasta w Polsce, możesz liczyć na wyjątkowo wysoki komfort.

Jakie dokumenty będą ci potrzebne?

Ponieważ RFN znajduje się w Unii Europejskiej, Polacy mogą przekraczać jego granicę bez konieczności posiadania paszportu. Pomimo tego wyjeżdżając tam, zabierz ze sobą dokument potwierdzający Twoją tożsamość – najlepiej dowód osobisty. Będzie niezbędny m.in. w trakcie kontroli, w tym granicznej, z którą możesz się spotkać, korzystając z usługi przewozu osób busem do Niemiec. Przyda się także podczas meldowania w hotelu czy wynajmowania innego miejsca noclegowego. Dodatkowo pamiętaj o wyrobieniu karty EKUZ – musisz to zrobić, będąc w Polsce. Jest potwierdzeniem opłacania przez Ciebie składki zdrowotnej, co stanowi podstawę do korzystania z niektórych usług medycznych za granicą.

Powyższe dokumenty powinna mieć ze sobą każda osoba, zarówno podróżująca w celach turystycznych, jak i zarobkowych. Jeśli jednak korzystasz z usługi przewozu busem do Niemiec w związku z wyjazdem do pracy, zabierz ze sobą kilka dodatkowych rzeczy:

  • przetłumaczony życiorys dla pracodawcy,
  • potwierdzenia ważnych kwalifikacji – np. ukończonych szkół czy kursów,
  • prawo jazdy (jeśli posiadasz),
  • dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – lista świadczeń medycznych realizowanych w ramach karty EKUZ jest bardzo ograniczona.

podrozowanie busem

Czy podróż busem do Niemiec jest tania?

Niewątpliwie podróż do tego kraju będzie kosztować Cię najwięcej, jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług linii lotniczych. Jednocześnie pamiętaj, że samoloty do Niemiec latają tylko z większych miast, np. Warszawy, Łodzi czy Radomia. Jeśli jesteś z mniejszej miejscowości, stracisz czas i pieniądze na dojazdy.

Podobnie sytuacja wygląda z pociągami, które są tańsze od połączeń lotniczych, ale podróżowanie nimi wiąże się z dojazdami i, co za tym idzie, dużym stresem oraz kosztami. Podróż busem będzie zdecydowanie tańsza, gdyż nierzadko kierowcy realizujący przewozy osób takimi pojazdami, są skłonni zabierać pasażerów z punktów bliskich miejscom ich zamieszkania. Przejazd będzie więc relatywnie tani, a do tego wyjątkowo komfortowy.

Komfortowa podróż busem

Wybór tego środka transportu niewątpliwie wiąże się z ogromną wygodą podróży. W przypadku naszej firmy, realizującej przewozy osób m.in. z Radomia, Łodzi i Warszawy do Niemiec, busy są wyposażone w:

  • wygodne fotele z regulacją odchylenia oparcia,
  • odtwarzacze DVD,
  • klimatyzację.

Do tego auta prowadzą wyłącznie doświadczeni i kulturalni kierowcy, którzy dbają o bezpieczeństwo pasażerów, a w razie potrzeby zawsze służą im pomocą.

Bezpiecznie i ekonomicznie: podróżuj z busami Reest

Jeśli więc planujesz podróż do RFN, zastanów się nad drogowym środkiem transportu. Najlepiej zgłoś się do naszej firmy Reest – zajmujemy się przewozami osób do Niemiec busami kursującymi z wielu miast Polski, w tym Warszawy, Radomia i Łodzi. W razie potrzeby dojeżdżamy do miejsc zamieszkania pasażerów i dowozimy ich do konkretnych, wskazanych przez nich punktów. Dysponujemy nowoczesnymi pojazdami w doskonałym stanie technicznym – zapraszamy do kontaktu!

przewozy międzynarodowe Reest

 

Trasy z Polski do Holandii, Niemiec, i Belgii przemierzamy każdego dnia wożąc bezpiecznie ludzi bezpośrednio pod wskazany adres.


Kontakt

 

REEST - Busy do Holandii Niemiec i Belgii

Numery tel. POLSKA

+48 604 195 111
+48 502 853 110

 

Numery tel. HOLANDIA

+31 617 665 793
+31 619 958 683

 

Adres

ul.Rapackiego 20A/28 26-600 Radom

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


© 2023 Reest.pl 
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewozy międzynarodowe Polska Holandia Niemcy Belgia

Projekt i wykonanie WebArt IT

 

ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY

aldortax